Inšpirácie z podkrovia: október 2022

Čaká nás jedno z posledných vydaní tohtoročných interiérových inšpirácií pre moderné bývanie. Čo je aktuálne v závere roka? Spomínate si na septembrovú farbu mesiaca? Žeby táto jeseň patrila odtieňom sivej? Poďte sa s nami pozrieť na jesenný výber nových inšpirácií.

Farba mesiaca: samovar silver (samovarová strieborná)

Áno, dizajnéri od Sherwina a Williamsa, ktorí zvolili za októbrovú farbu mesiaca tento modro-sivý odtieň, majú na mysli presne to zariadenie na zohrievanie vody na čaj. Samovar pochádza z Ruska, kde bol rozšírenou kuchynskou pomôckou a vyzeral ako strieborná urna. Odtieň samovar silver prirovnávajú k modernému, upokojujúcemu odtieňu, ktorý do interiéru vnesie pocit nadčasovej a jednoduchej sofistikovanosti.

Prostý komfort a rustikálny šarm v modernom stvárnení. Textúrované látky a starožitné stoličky vďaka jemnému modro-sivému odtieňu vyniknú v novom svetle.
Modro-sivý odtieň samovar silver dokáže vytvoriť čistý a uvoľnený dojem v predsieni – vstupnej miestnosti, ktorú vidia vaši hostia ako prvú. Odtieň je vhodným spojovníkom medzi množstvom dizajnových farieb a prvkov, hodí sa najmä k prírodným dreveným tónom a jemne vzorovaným kobercom.
Aj v spálni je vhodné voliť jemnejšie odtiene, ak chceme vytvoriť upokojujúci priestor na odpočinok. Odtieň ľahko kooperuje s vrstvením vzorov a farieb, ako sú v tomto prípade farebné vankúše a textílie na posteli.
Vhodné doplnkové farby pre modro-sivý odtieň samovar silver

Fotky: sherwin-williams.com

Kachličky nepatria len do kuchyne

Sú praktické, ľahko udržiavateľné a už dávno nepatria len na podlahy a steny kuchýň a kúpeľní. Dizajnéri ich používajú podobne ako tapety či koberce – ako prostriedok na vnesenie farieb a vzorov do obytných priestorov. Či už sú vyrobené z keramiky, kameňa, alebo z betónu, dokážu pomôcť zaplniť interiér potrebným elementom hĺbky a rozmeru. Nasledujúce príklady sú toho dôkazom.

Kachličky boli použité na celú stenu spoločného kuchynsko-jedálenského priestoru, nielen na malú časť, ktorú tvorí kuchynský kút. Dodávajú priestoru hĺbku a kreatívny rozmer. (Foto: prueruscoe.com)
Na pokrytie podlahy v tomto dome boli použité tradičné marocké dlaždice „zellige“, ktoré sa vyznačujú tónovými a textúrovými variáciami s nedokonalými povrchmi a ktoré sú tvarované ručne. Interiéru sprostredkovali silný „wow efekt“, ku ktorému určite prispieva aj ich žiarivá glazúra. (Foto: germansaiz.ez)
Kachličková podlaha vo vzore „chevron“, pruhované ružovo-saténové kreslá a pestré tapety vytvárajú v tomto salóniku búrlivý stret vzorov a farieb. Potešia každého, kto chce mať v interiéri akýsi vlastný radostný, prívetivý, ale zároveň aj tak trochu bláznivý priestor. (Foto: benoitlinero.com)
Kachličky a koberec boli v tomto dome použité na odlíšenie obývačkovej časti od chodby, keďže sa nachádza na nižšej úrovni ako chodba. Prechod je označený cikcakovým prepojením mriežkovanej sivej kachličkovej podlahy s neutrálne tónovaným kobercom, ktorý je vyrobený z hrubých rastlinných vlákien. (Foto: josehevia.es)
Ako podlaha v tomto dome boli použité glazované terakotové dlaždice, ktoré boli populárne v 70. rokoch, keď sa používali na pokrývanie terás a veránd najmä v dovolenkových domoch po celom Grécku. Do interiéru vniesli skutočne pôsobivý vintage nádych s moderným stvárnením. (Foto: www.hadjiaslanis.com)

Interiérový doplnok mesiaca: zlaté prestieranie

Mosadz a iné lesklé materiály hrajú prím vo svete interiérových doplnkov. Niet sa čomu čudovať. Sú elegantné, nadčasové a v spojení najmä s tmavými, čiernymi a antracitovými farbami dokonale vyniknú. Ozvláštnite si svoje bežné dni niečím výnimočným a nasadnite na súčasný trend mosadznej či zlatej na príboroch a jedálenských súpravách.

(Foto: westwingnow.sk)
(Foto: oncewed.com)
(Foto: northweststar.com.au)
(Foto: etsy.com)

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.