Inšpirácie z podkrovia: november 2022

V predposlednom vydaní nášho interiérového špeciálu v roku 2022 by sme vám radi predstavili zopár jednoduchých, no atraktívnych spestrení interiérov, a to či už prostredníctvom farieb, alebo riešení priestoru. Vychutnajte si svoju pravidelnú dávku dizajnovej inšpirácie.

Farba mesiaca november: rozmarín

Upokojujúci, prívetivý záver roka vo farbách prináša moderný, organický odtieň s vôňou byliniek – rozmarín. Na prvý pohľad môže pôsobiť ako olivovozelený odtieň, ide však o teplý zelený odtieň s jemnou prímesou sivej, ktorý sa skutočne približuje farbe reálneho rozmarínu. Môžeme o ňom rozprávať ako o neopozeranom, príjemnom a dostatočne neutrálnom odtieni súcom na kombinovanie.

Porovnanie rozmarínovozelenej s inými odtieňmi zelenej (Foto: knockoffdecor.com)
Vhodné odtiene na kombinovanie s rozmarínovozelenou farbou
Rozmarínovozelená je vďačným podkladom pre remeselné, umelecky jedinečné interiéry. Organické prírodné prvky, ako sú drevo či kameň, v spojení s vrstvenými ľahšími neutrálnymi farbami prinášajú teplo a dodávajú obytnému priestoru komfort, ale aj zvýraznenie. Dôležité prvky miestnosti vďaka tomu dokážu vyniknúť, napríklad ako policový výklenok na tejto fotke.
Pracovňa s rafinovaným vintage stolíkom, ktorý nádherne vchádza do minimalistického priestoru vďaka pozadiu tvorenému z rozmarínovozelenej farby. Aranžmány zelene v črepníkoch z prírodných materiálov poskytujú jednoduchý spôsob, ako vniesť „kúsok vonkajšieho prostredia dovnútra“.
Monochromatická farebná schéma v kuchyni, ktorá predstavuje prepojenie prírodných tvarov a čistých línií s hlbokým bylinkovým odtieňom rozmarínovozelenej. Štýl, ktorý spojí moderné prvky s dobovými. Textúrovaný koberec a teplé drevené tóny poskytujú pocit útulného pohodlia, ktoré je ideálne do kuchyne, kde sa stretávame s rodinou či priateľmi.
Na dizajn práčovne či technickej miestnosti, v ktorej sa práčka nachádza, sa často zabúda, no príjemne zariadená miestnosť dokáže zlepšiť celkovú radosť z vykonávania domácich prác. Rozmarínovozelená je vhodná aj do menších miestností.

(Fotky: sherwin-williams.com)

Skriňa alebo stena?

Hitom posledného obdobia sú vstavané skrine dizajnované tak, aby zanikali, splývali s priestorom či vytvárali ilúziu steny. Imitujú rôzne materiály a napriek svojej jednoduchosti dodávajú do interiéru minimalistický dizajnový prvok na dotvorenie požadovaného moderného vzhľadu.

Čo najmenej detailov, aby bol zredukovaný neporiadok a vizuálny smog. Sedem šatníkových dverí hladko zapadá do svetlosivých stien spálne, zatiaľ čo ich drevené úchytky sú v rovnakom vyhotovení, aké má drevená kresba na podlahe. (Foto: rchivers.co.uk)
Lesklá stena, ktorá sa tiahne z chodby až do spálne, je vlastne jedna veľká šatníková skriňa rozdelená na zásuvky a otvárateľné skrinky (Foto: mattgibsonphotography.co.uk)

Interiérový doplnok mesiaca november: farebné otočné kreslo Fender

Naozaj krásny spôsob, ako si vpustiť do života viac farieb, predstavil taliansky dizajnér Francesco Favaretto prostredníctvom poslednej kolekcie Fender. Kreslá s vysokým operadlom a čalúnenými lakťovými opierkami sú pohodlné, vhodné do biznisového aj domáceho prostredia a dostupné v sýtych, výrazných farbách. Lakťové opierky sú natoľko pohodlné a pevné, že výrobca odporúča na nich sedieť či pokojne si cez ne prevesiť nohy a odpočívať v polohe pololežmo. Stolička tak poskytuje neformálny spôsob sedenia so všestranným využitím.

(Fotky: truedesign.it)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.