Inšpirácie z podkrovia: november 2019

V našom magazíne vás dôkladne pripravujeme na každú fázu stavby či rekonštrukcie strechy. Čo však potom, keď už máte túto fázu úspešne za sebou a chystáte sa zariadiť interiér podkrovia? Myslite na zariadenie v dostatočnom predstihu, aby ste sa nemuseli na poslednú chvíľu naháňať a interiér zariadiť štýlom „len aby bolo“. Pod novou strechou sa musíte cítiť maximálne príjemne a užiť si plody usilovnej práce po realizácii strechy, ktorá stojí veľa energie. Prinášame vám mesačný seriál plný inšpirácií a trendov z domova i zo sveta, ako si zariadiť podkrovie jednoducho a v plnej paráde.

Hoci vybraný dizajn prezentuje najmä aktuálne trendy, neznamená to, že tieto dizajnové kombinácie nie sú nadčasové. Nájdete si medzi nimi svojho favorita?

Farba mesiaca: pávovomodrá (Peacock Blue)

Farebný odtieň pomenovaný po sfarbení modrých pier páva zažil svoj vrchol koncom roka 2018, keď sa stal povinnou výbavou väčšiny svetových dizajnérov. Označili ho však za nestarnúci odtieň a s radosťou sa k nemu vrátili aj počas tohtoročnej jesene. Farba sa krásne vyníma v spojení s jemnejšími odtieňmi, napríklad s koralovou, slonovinovou či horčicovou.

pavovo-modra-interier-podkrovie
Oddychový priestor v podkroví. Steny sú v pávovomodrej, vybrané doplnky tmavosť stien zjemňujú do harmonického spojenia. (Foto: decopard.com)
detska-izba-pavovomodra-interier-podkrovie
Podkrovná chlapčenská izba. Pávovomodrá umožňuje aj použitie kobercov s výraznejšími vzormi. (Foto: pinterest.com)
pavovomodra-interier-podkrovie
Všimnite si, s akou ľahkosťou rozbila chladnosť modrej ružová stena a doplnky v žltých odtieňoch (Foto: housebeautiful.com)
farebna-skala-inspiracia
Farebná škála pre kombinovanie pávovomodrej (Foto: magnetstreet.com)

Zelená oáza v podkroví

Pre milovníkov rastlín a upokojujúcej zelenej farby môžu byť posledné mesiace roka utrpením. Príroda sa ukladá na spánok, obloha tmavne a celý svet získava pochmúrnejšie sivé tóny. Ak medzi nich patríte aj vy, vytvorte si svoje zelené útočisko v podkroví. V jednoduchosti je pritom krása, zeleň rastlín oživí aj čisté biele steny či dlažbu.

rastliny-inspiracia-interier-podkrovie
Niečo pre minimalistov. Niekedy netreba nič viac, len zavesiť zopár ťahavých rastlín na stenu. (Foto: pinterest.com)
rastliny-zelen-podkrovie
(Foto: pinterest.com)
spalna-zelen-interier-inspiracia
Aj zástancovia zaplnenejšieho priestoru si prídu na svoje. Ako pekné a finančne nenáročné stojany na črepníky môžu poslúžiť palety. (Foto: pinterest.com)
kupelna-inspiracia-podkrovie
Niečo pre skutočných fajnšmekrov – luxusná zelená oáza v podkrovnej kúpeľni (Foto: pinterest.com)

Neutrálny, no sofistikovaný štýl

Pre všetkých, ktorí sa cítia najlepšie v pokojných, jemných a neutrálnych farbách, máme dobrú správu. Ich použitie v interiéri nemusí byť vôbec nudné a fádne. Nasledujúce ukážky, ktoré sme vybrali, sú toho dôkazom.

neutralny-styl-podkrovie-inspiracia
Stopercentná ukážka toho, ako si vytvoriť interiér v neutrálnych farbách, ktorý neutrálny dojem rozhodne nezanechá. Ba naopak, dojem bude príjemne pozitívny. (Foto: housebeautiful.com)
skandinavsky-styl-podkrovie-inspiracia
Nestarnúci škandinávsky štýl – zemité odtiene zabezpečia vzdušnosť a svetelnosť podkrovného interiéru (Foto: thenordroom.com)
interier-bezova-podkrovie-inspiracia
Tóny béžovej (Foto: housebeautiful.com)

Vybrali ste si svojho novembrového favorita? Alebo už máte svoj interiér zariadený v podobnom štýle? Budeme radi, ak sa s nami o svoje skúsenosti podelíte v komentároch.

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.