Inšpirácie z podkrovia: december 2022

Prišiel čas rozlúčiť sa so starým rokom. Určite však za ním nemusíme smútiť, pretože svet interiérového dizajnu má pre nás vždy pripravené niečo nové, na čo sa môžeme tešiť a čo môžeme zvedavo objavovať. Dajte s nami dizajnovú bodku za rokom 2022.

Farba mesiaca december: bakelitovozlatá

Hrejivý zlatý odtieň symbolizujúci prepojenie moderných a nostalgických prvkov sa stal najsilnejšou inšpiráciou pre dizajnérov od Sherwina a Williamsa na záver roka 2022. Bakelitovožltá je vlastne žltohnedá, až oranžová farba, ktorá má vďaka svojim prímesiam moderný závan, avšak odkazuje najmä na nadčasové retro zo 70. rokov. Poteší každého milovníka hravých, no neustále pôvabných interiérov a rozhodne sa rýchlo nezunuje. Dajú sa k nej totiž veľmi ľahko vymieňať farebné akcenty v podobe doplnkov, ktoré ju zakaždým osviežia.

Farby vhodné na kombinovanie s bakelitovozlatou
Bakelitovozlatá vnesie charakter a teplo všade, kde sa spája moderný dizajn z polovice storočia s modernými prvkami. Na textúrovanom pozadí starých alabastrových tehál tento odtieň spĺňa potreby modernej estetiky. Je z neho cítiť akúsi svetlú, no zároveň zemitú energiu. Bohatý a zaujímavý kontrast vytvorí spolu s modrou, príp. modrozelenou. Ako doplnky sa k nemu priam pýtajú mosadzné svietidlá, batérie a ďalšie prvky nábytku – rúčky na skrinkách či noha okrúhleho stola.
Akokoľvek žiarivá je bakelitovozlatá sama osebe, tento odtieň je vhodný aj ako farebný akcent miestnosti. Vďaka nemu môžete dozdobiť minimalistického ducha spálne zaoblenými krivkami, ako je v tomto prípade namaľované záhlavie postele. Elegantný prvok na seba prenesie pozornosť bez toho, aby zahltil priestor.
Máte potrebu vytvoriť okolo seba energeticky povznášajúci, no harmonický priestor? Skombinujte bakelitovožltú s tehlovočerveným či podobne ladeným odtieňom na vytvorenie ústredného bodu obývačky, ktorý vyžaruje ľahké a príjemné vibrácie. Kombináciou jasných a živých kontrastných farieb vytvoríte akcenty obývačky, v ktorej bude radosť nielen relaxovať, ale aj zabávať sa s priateľmi.

Nábytok z kameňa ako mimoriadne elegantný a nadčasový prvok

Kamenný nábytok si pri zariaďovaní svojej domácnosti predstaví len málokto. Nejde však o nijaké bizarné a trendové výmysly. Takéto kúsky dokážu byť skutočne nadčasovým či až luxusným prvkom, ktorý dodá miestnosti charakter. Zozbierali sme niekoľko príkladov, ktoré to dokazujú.

V prípade tohto interiéru prepojili dizajnéri kamenné schody so sedacou súpravou, ktorá bola takisto vyrobená z kameňa a zároveň plní funkciu odkladacieho stolíka. Boli na ňu vyrobené pohodlné sedáky, takže majitelia domu sa tvrdého sedenia rozhodne obávať nemusia. (Foto: simonebossi.it)
Hravé pastelové ónyxové dosky zdobia barový pult v kuchyni. Takéto vyhotovenie rozhodne prinesie neprehliadnuteľný prvok, ktorý je napriek svojej farebnosti elegantný. (Foto: tibods.com)
Čo môže byť elegantnejšie ako jednoduchý hranatý stolík z bieleho a čierneho mramoru? (Foto: dezeen.com)
Ohromujúca polica na knihy obsahuje priečky zo žilkovaného mramoru v rôznych farbách a je rovnako pútavá prázdna a aj vtedy, keď je plná kníh (Foto: dezeen.com)
Kruhový travertínový stôl v dekoratívnom béžovom odtieni je zladený s trstinovými jedálenskými stoličkami. Dom bol zrekonštruovaný, aby vznikol väčší obytný priestor. Dizajnéri zachovali jeho existujúce vysoké stropy, zdobené zárubne a obklady. Na výzdobu nového interiéru bol použitý vintage nábytok. (Foto: franparente.com)

Interiérový doplnok mesiaca: pruhovaná keramika do kuchyne

Severskú kolekciu pruhovanej keramiky Toppu s vertikálnymi pásmi bielej a jemnej sivej tvoria vázy, misky a podnosy, ktoré majú rôzne možnosti využitia – od prezentácie a servírovania jedál až po dekoráciu s izbovými rastlinami a kvetinami. Všetky kusy majú kužeľový základ. Hodia sa ako príjemný dizajnový prvok, ktorý bude prepájať jednotlivé miestnosti v dome. Pásikavý vzor nemá čas exspirácie. Ak teda hľadáte ďalšie nadčasové kúsky pre vašu domácnosť, určite stoja za pozornosť.

(Fotky: oyoylivingdesign.com)

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.