Trendy z podkrovia na rok 2023 ohúria. Čo bude vládnuť v interiérovom dizajne?

Ani vy ste sa už nevedeli dočkať toho množstva nádherných dizajnových trendov, ktoré budú plniť interiéry domov aj bytov v roku 2023? Želáme vám, aby ste si aj v tomto roku našli množstvo tej pravej inšpirácie pre svoj domov, ktorý budete vďaka nej milovať o niečo viac. Poďme na to.

Farba roka 2023: viva magenta

Pravidelným vyhlasovateľom farby roka, ktorá sa posadí na trón ako kráľovná, je prestížny trendsetter z oblasti farieb – spoločnosť Pantone. Na rok 2023 na tento trón posadila energický odtieň červenej s názvom viva magenta. Opisuje ho ako vibrujúci odtieň vnášajúci elán všade, kde sa použije. Má pulzujúcu farbu, ktorej bujarosť podporuje radostnú a optimistickú atmosféru a píše nový príbeh. A ako ho zakomponovať do interiérového dizajnu?

(Zdroj: plus.vtc.edu.vn)

Tento odtieň je veľmi výrazný, nie však agresívny. Do moderných interiérov vyžadujúcich dynamiku je možné zakomponovať ho aj vo veľkom. V minimalistickejších interiéroch, ktoré si pýtajú trošku oživenia, ho stačí použiť ako akcent v podobe doplnkov alebo detailov na častiach nábytku.

Farebný výbuch energie, kde sú v hlavnej úlohe kontrasty medzi pestrofarebným nábytkom. Viva magenta bola v tomto prípade použitá ako koberec. (Zdroj: bhdmdesign.com)
Bohaté tóny zelenej, malinovej a zlatej sa zrážajú s hladkou tehlovou, s lesklými dlaždicami a tropickými tapetami – a to všetko v štýle art déco. Viva magenta je tu výrazným akcentom na tapetách. (Foto: timlenzphoto.com)
Farebný maximalizmus, v ktorom hlavnú úlohu zohráva viva magenta (Foto: canberraweekly.com.au)

V roku 2023 uvidíme viac farieb

Trendom, ktorý nás bude v interiérovom dizajne sprevádzať rokom 2023, je nepochybne viac výrazných farieb. Dokazuje to aj vyššie spomínaná farba roka. Neutrálne, biele, svetlé a prírodné tóny sú síce veľmi populárne a majú svoje opodstatnenie, no očakáva sa, že dizajnéri začnú viac pracovať so sýtejšími a výraznejšími farbami. Nemusíte sa preto báť pustiť do svojich príbytkov viac farby a experimentovať.

(Foto: sbrennerphoto.com)
(Foto: housedigest.com)

Steny s textúrou budú hrať prím

Akcent v podobe steny s jedinečnou textúrou alebo tapetou v podobnej farbe ako zvyšok miestnosti bude jedným z najhorúcejších prvkov v repertoári interiérových dizajnérov. Ak chcete vytvoriť drevenú akcentujúcu stenu, zvoľte zvislé lamely, ktoré stenu opticky predĺžia a majú efekt, vďaka ktorému malé priestory pôsobia intímnejšie a veľké priestory sú na pohľad príjemnejšie. Dizajnéri navyše odporúčajú vybrať si správnu stenu na vyzdobenie – najlepšie tú, ktorú uvidíte po vstupe do miestnosti ako prvú.

(Foto: stylebymileyhenderson.com)
(Foto: familyhandyman.com)
(Foto: housebeautiful.com)
(Foto: edytaandco.com)

Oblé tvary v modernistickom štýle vytvoria rozmer

Na obzore je výrazný posun od priamych línií k modernistickým krivkám v architektúre aj v interiérovom dizajne. Prvky ako zaoblený nábytok umožňujú vytvoriť odvážny štýl bez toho, aby vyzerali rušivo alebo nevzhľadne. Navyše dodávajú priestoru nový rozmer. Dizajnéri odporúčajú zvoliť klenuté dvere a krivky okolo vonkajších stien či nábytok s oblými hranami, aby ste do interiéru vniesli zaujímavé tvary a nové rozmery.

(Foto: studiorazavi.com)
(Foto: marcelagrassi.com)
(Fotky: home-designing.com)

Našli ste si medzi aktuálnymi trendmi niečo, čo vás chytilo za srdce? Budeme radi, ak nám dáte vedieť prostredníctvom komentárov.

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.