Infografika: Ochrana strechy pred extrémnym počasím

V každom ročnom období sa stretávame s vplyvom počasia nielen na nás ľudí, ale aj na naše obydlie. Našťastie máme na našich domoch strechu, ktorá slúži ako prvá ochranná línia. Napriek tomu, že strecha toho znesie veľa, predsa len sa na nej vplyv počasia môže podpísať. My ako majitelia domu potrebujeme vedieť, aký vplyv môžu mať klimatické podmienky na našu strešnú krytinu.

Čo je dobré zapamätať si?

  • Pravidelná vizuálna kontrola: Skontrolujte uvoľnené alebo chýbajúce časti krytiny a vykonajte všetky potrebné opravy skôr, ako príde búrka, snehové prehánky či silný vietor. Odstráňte zo strechy všetky predmety, ktoré na ňu doleteli.
  • Čisté odkvapové žľaby: Pravidelným čistením odkvapových žľabov umožníte vode odtekať, voda sa teda nebude hromadiť na vašej streche a nespôsobí možnú katastrofu. Ak sú odkvapové žľaby príliš preťažené zadržanou vodou alebo nečistotami, môžu sa zlomiť a spadnúť a navyše so sebou môžu stiahnuť i časť strechy.
  • Zrezávanie konárov: Silný vietor či dážď môžu spôsobiť, že na vašu strechu spadnú veľké konáre zo susediacich stromov, ktoré môžu strechu poškodiť. Ak váš strom spadne na susedný majetok alebo budovu, budete zodpovední aj za túto škodu.
  • Zabezpečenie okolia: Záhradný nábytok, záhradné vybavenie, detské hračky a iné predmety sú počas pekného počasia neškodné, počas búrky či silného vetra však môžu zasiahnuť strechu alebo spôsobiť iné škody na vašom majetku, preto ich pred extrémnymi meteorologickými javmi zabezpečte.
  • Neignorovať predpovede počasia: Počasie je nevyspytateľné, preto každé varovanie berte ako skutočnú hrozbu. Škodám je lepšie predchádzať ako neskôr ľutovať, že ste pre ochranu svojho majetku urobili málo.
  • Opravy na streche: Ak ste počas vizuálnej kontroly strechy spozorovali nejaký problém, neváhajte čo najskôr vykonať nevyhnutné opravy. Odporúčame vám najať si na opravy profesionálnu strechársku spoločnosť.

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.