Vyhodnotenie ankety: Kľúčové atribúty pri výbere strechy

Aké sú preferencie Slovákov pri výbere novej strešnej krytiny? Na trhu je dostupných viacero materiálov, z ktorých si môžeme vybrať. Platí, že strecha by mala bez problémov prežiť aspoň dve generácie. Aké vlastnosti najviac zavážia pri výbere novej strešnej krytiny? Na anketu nám odpovedalo 650 respondentov a tu sú výsledky.

  • Pevnosť a odolnosť
  • Farba a vzhľad
  • Vysoká životnosť
  • Nízka cena

Odpovede boli nasledujúce:

  • Vysoká životnosť (308 hlasov)

Z hlasovania vyplynulo, že pre najväčší počet respondentov je dôležitá skutočne vysoká životnosť krytiny. Nová strecha je finančne významná investícia, preto je dôležité, ak myslíme na voľbu tej vhodnej investície. Jednotlivé druhy krytín sa vyznačujú rôznou životnosťou. Betónové a keramické škridly bez problémov vydržia 80 – 100 rokov, plastová 40 – 100 rokov, plechová minimálne 40 rokov, bridlicová dokonca aj 200 rokov. Viac informácií si môžete pozrieť aj v našom videu.

  • Pevnosť a odolnosť (266 hlasov)

Za vysokou životnosťou nezaostáva atribút dobrej pevnosti a odolnosti. Krytina musí zvládnuť vrtochy počasia, ktoré sa zdajú rok čo rok extrémnejšie, pribúdajú silnejšie zrážky i vietor. Krytina by mala dobre odolať aj snehu a chemickým zložkám v ovzduší. Všeobecne sa za najpevnejšie a najodolnejšie považujú krytiny betónová a keramická, v hodnotení nezaostávajú ani krytiny bridlicová či plechová.

  • Nízka cena (51 hlasov)

Pre mnohých investorov je prvoradé ušetriť, preto siahajú po lacnejších alternatívach či menej známych výrobcoch. Pri stavbe strechy sa určite dá ušetriť, avšak nie je to vhodné za každú cenu. Na túto tému sme písali príspevok aj v našom magazíne.

  • Farba a vzhľad (25 hlasov)

Na základe našej ankety sme zistili, že farba a vzhľad novej krytiny sú až na poslednom mieste. Určite však nejde o zanedbateľný atribút. Strecha je korunou krásy domu, estetické hľadisko je vecou vkusu. Výber je v súčasnosti obrovský – môžeme voliť medzi rôznymi farebnými odtieňmi, tvarmi či štýlmi krytiny. Pokiaľ vás zaujímajú rôzne farebné inšpirácie, navštívte našu galériu.

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.