Inšpirácie z podkrovia – september 2020

Pomaly prichádzajúca jeseň sa tento rok podpísala v dielňach interiérových dizajnérov trošku inak. Ak očakávate príchod oranžových, hnedých a ďalších typicky jesenných odtieňov, budete prekvapení. Aktuálne trendy sa vybrali trošku odlišným smerom – jemným a sviežim. Pozrite sa na výber zaujímavostí pre interiérový dizajn v tomto mesiaci.

Farba mesiaca: rock candy (kamenný cukrík)

Svieža, optimistická, podnecujúca k pozitivite a produktivite. Rozmýšľate nad prerábkou detských izieb? Možno práve svetlosivý odtieň s ľahkým nádychom zelenej rock candy sa javí ako vhodný na to najlepšie naštartovanie nového školského roka.

Farba sa v interiéri odporúča kombinovať s jemnými svetlými až pastelovými odtieňmi na dosiahnutie prirodzeného, harmonického vzhľadu s naturálnymi prvkami z prírody (foto: sherwin-williams.com)
Ak je vaším cieľom pracovňa v minimalistickom štýle, bez zbytočných výrazných farieb a rušivých prvkov, zvolenie farebného odtieňa rock candy dokáže interiér osviežiť. Obyčajná biela by mohla byť v tomto prípade až príliš fádna. (foto: redbuble.com)
Detská izba pôsobí vďaka rock candy skutočne príjemným, čistým dojmom (foto: favoritepaintscolorsblog.com)

Typická jesenná farba – ružová?

S pocitom prichádzajúcej jesene sa zvyšuje potreba rozjasňovať interiéry a vpúšťať pomyselné teplo. Nemusí ísť o zaužívané jesenné farebné odtiene, ale podľa dizajnérov môžu dobre fungovať aj jemné kriedové a pastelové odtiene ružovej. V kombinácii s kontrastnými sivými, zelenými alebo tmavomodrými tónmi môže ružová pôsobiť nadčasovým, rozjasňujúcim dojmom v akomkoľvek priestore a prinášať pocit domova, po ktorom túžite.

Spálňa s veľkorysými dverami odetá do jemného odtieňa ružovej, doplnená o moderné tóny tmavomodrej a sivej (foto: housebeautiful.com)
Jemná, kriedová ružová patrí aj do podkrovnej kuchyne. Ak ste fanúšikmi tmavých sivých odtieňov, ich spoločný kontrast dokáže tvrdosť sivej zjemniť a navodiť príjemný, usporiadaný dojem. (foto: ikea.com)
Ružové odtiene priznané na doplnkoch a kombinované s kontrastnými odtieňmi modrej a tyrkysovej v obývačkovom podkrovnom priestore vytvárajú priam luxusné romantické spojenie, ktoré poteší nejednu ženskú dušu (foto: bigsee.eu)

Interiérový doplnok mesiaca: oválny stolík z orechového dreva

Orechové drevo je v poslednom období veľmi populárny materiál vďaka svojim bohatým, lákavým a všestranným tónom, ktoré sa veľmi dobre kombinujú vo viacerých štýloch interiérového dizajnu. Odkladací stolík z dielne britského výrobcu Made má zaujímavý oválny tvar a disponuje väčším odkladacím priestorom – či už na knihy a časopisy, alebo len na diaľkové ovládanie od televízora v obývačke. Má všestranné využitie a vďaka svojmu jedinečnému vyhotoveniu sa stane pútavým kúskom, ktorý určite zapôsobí na každú návštevu.

(fotky: made.com)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.