Inšpirácie z podkrovia: jún 2020

Prichádza leto v znamení voľna, oddychu, slnka. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov na spestrenie vášho interiéru, či už plánujete stavať, rekonštruovať, alebo v dome už spokojne bývate.

Farba mesiaca: coral clay (koralová hlina)

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, aj koralová má viacero odtieňov. Rozlišujeme jej zafarbenie do lososovoružových tónov či jemných plážových tónov. Coral clay však vyzdvihuje nádych zemitosti, pričom istú ružovosť koralovej skôr tlmí. Tento všestranný odtieň funguje veľmi dobre samostatne ako najvýraznejší prvok v priestore, ale aj ako neutrálny odtieň slúžiaci na zvýraznenie teplých farebných odtieňov o stupienok vyššie.

Odtieň kombinujte s tmavou či svetlou šedou, aby ste dosiahli jeho výraznosť v interiéri (Foto: sherwin-williams.com)

Na námornícku nôtu

Námornícky štýl je horúcim trendom, ktorý, zdá sa, tak skoro nevyjde z módy. Či už v detských izbách podnecujúcich fantáziu najmenších, alebo aj v spálňach, kde sa jednoducho necháte uniesť vlnou k toľko milovaným letným dovolenkám. Základnými odtieňmi, s ktorými dizajnéri v tomto štýle pracujú, sú rôzne odtiene sivej, modrej, prírodného dreva a bielej.

Veľkorysé priestory detských izieb, v ktorých sa dizajnéri vyhrali s priestorom tak, aby ušetrili čo najviac miesta, no nie na úkor pohodlia. Dôraz je tu kladený na doplnky, ktoré dotvárajú celkový dojem izieb ako z prímorského letoviska. (Fotky: houzz.co.uk)
Krásna podkrovná spálňa, v ktorej prevládajú odtiene sivej (Foto: seasidefurniture.com)
Vhodné doplnky často nie je jednoduché zohnať. Tí šikovnejší preto neraz zoženú starší nábytok, ktorý si vlastnoručne zreštaurujú podľa potreby. (Foto: avantela.com)

Podkrovná čitáreň

Mať pohodlné miestočko na čítanie vytvorené v priestore podkrovia je snom nejedného milovníka kníh. V poslednom čase realizácia takýchto priestorov v rodinných domoch získava čoraz väčšiu popularitu. Najmä v takých, kde je priestor podkrovia pomerne malý a majitelia ho nechcú využiť len na skladovanie vecí.

Čitáreň aj pre návštevy. Tento podkrovný priestor je pomerne multifunkčný, pretože okrem pohodlného miesta na čítanie môže poslúžiť aj ako tiché miesto na spoločenské posedenie – napríklad pre tínedžerov, ktorí nebudú chcieť sedieť v obývačke so svojimi rodičmi. (Foto: fakro.com)
Romantické, pohodlné a praktické. Pohovka totiž poskytuje aj úložný priestor. (Foto: decor10.com)
Pre náročných a skutočných knihomoľov túžiacich mať miesto na čítanie, kde sa zastavil čas a kde dokážu ožiť akékoľvek knižné príbehy

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.