Inšpirácie z podkrovia – december 2019

Opäť sme si pre vás pripravili prehľad horúcich tipov na interiérový dizajn nielen podkrovia od svetových dizajnérov. Hoci ide o momentálne trendy, neznamená to, že jednotlivé dizajny nie sú nadčasové a budúcu sezónu vyjdú z módy. Práve naopak. My sme si našli svojich favoritov, oslovili niektoré aj vás?

Farba mesiaca: čierna fazuľa (Black Bean Color)

Za farbu mesiaca december 2019 bol zvolený odtieň čierna fazuľa. Tento odtieň je považovaný za útulný a všestranný, krásne sa kombinuje s drevenými tónmi a textúrovaným nábytkom. Uznávame, že milovníkom svetlejších farieb nemusí byť po chuti. Pobyt v takomto priestore však pôsobí harmonicky aj napriek odtieňu z tmavšej farebnej škály.

Drevo je veľmi dôležitým prvkom pri kombinovaní farby čierna fazuľa (Foto: sherwin-williams.com)
Svetlé doplnky oveľa lepšie vyniknú na stene tmavšej farby (Foto: sherwin-williams.com)
Podkrovná spálňa v tmavších farbách nemusí byť len pre pánov (Foto: home-designing.com)

Pravidlo 10 – 30 – 60

Dizajnéri sa zhodli na tom, že ľudia už príliš dlho ignorujú piatu stenu – strop. Práve strop by mohol byť miestom, kde môžu byť kreatívni a vytvoriť tak napríklad spálňu s „wow efektom“. Dizajnéri odporúčajú držať sa pravidla 10 – 30 – 60, čo znamená, že 60 % predstavuje hlavnú farbu, 30 % je sekundárna farba (používaná najmä na nábytku) a 10 % patrí zvýrazňujúcej farbe (na vankúšoch, obrazoch, lampách či iných doplnkoch). V prípade podkrovia sa odporúča použitie základnej farby, ktorá pokrýva pomyselných 60 % miestnosti aj na strope, alebo urobte výrazný zásah do stropu pomocou zvýrazňujúcej farby (ktorá predstavuje zvyšných 10 %).

Vysvetlenie pravidla v praxi (Foto: bambubuild.com)
Pravidlo 10 – 30 – 60 v podkroví. Hlavnú tvorí biela na podlahe a strope, sekundárna je fialová na stenách, farba na zvýraznenie je priznaná na doplnkoch (Foto: econoloft.co.uk)
Implementácia väčšinovej, 60 % farby na stenách, strope aj nábytku (Foto: freshome.com)

Podkrovie s orientálnym nádychom

Tento trend sa drží v obľube dizajnérov už od poslednej sezóny. V decembri naberá na obrátkach. Vzorované doplnky bohatých farieb, z ktorých prevláda terakota, tmavá a korenistá červená, odtiene fialovej a modrej. Špeciálne sa vyníma na textilných doplnkoch a keramike. Pozrite si decembrový výber top interiérových dizajnov v tomto štýle.

(Foto: decorationist.com)
(Foto: idealhome.co.uk)
Čaro tohto trendu spočíva v doplnkoch (Foto: idealhome.co.uk)

Decembrový bonus: minimalistická vianočná výzdoba inšpirovaná prírodou

Vianočnej téme v decembri sa jednoducho nevyhneme. Ak však patríte k ľuďom, ktorí sa gýčovej výzdobe so Santa Clausmi, sobmi a umelej čečine radšej vyhnú, potešíme vás. Hitom tohtoročných Vianoc sú minimalistické ozdoby inšpirované prírodou. Prajeme šťastné, veselé a ekologické!

Drevené stromčeky (Foto: bruun.co.uk)
„Adventný kalendár“, ktorý si viete vyrobiť aj sami z listov stromov (Foto: littleecofootprints.typepad.com)
Strieborné šišky na špagátiku namiesto svetelnej reťaze (Foto: housebeautiful.com)

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.