Inšpirácie z podkrovia: apríl 2022

Jar naberá na svojej intenzite a slnečných dní pribúda. Príjemne presvetlené budú aj interiérové inšpirácie, ktoré sme pre vás zhromaždili na aprílové obdobie.

Farba mesiaca apríl: alabaster

Ľahká a vzdušná, no zároveň príjemne teplá aprílová farba mesiaca pozýva k všímavosti, kreativite a tak veľmi potrebnej starostlivosti. Tento teplý biely odtieň rozjasniť aj bez prílišnej ostrosti, ktorá je typická pre čistejšie biele odtiene. Farba alabaster je preto ideálna pre vrstvenie.

alabaster farba mesiaca 1
Použitie farby alabaster v priestore s textúrou na stene dodáva hĺbku, vďaka ktorej sa budete cítiť pohodlne. Zjemnite jas bielej pomocou palety tlmených farieb a prírodných odtieňov dreva. Táto rovnováha upokojujúcich farieb vytvára útulné miesto pre odpočinok a relaxáciu.
Organický moderný priestor získava svoju pohodlnú auru kombinovaním rôznych dizajnových štýlov a vytvára tak nadčasový vzhľad, ktorý vydrží po celý život. Alabastrový odtieň je ideálnou voľbou pre kombinovanie dizajnov – môžete do interiéru pridať neočakávané prvky, ktoré dodajú miestnosti finálny šmrnc. Použitie pastelových farieb na obloženie a vstavané prvky uzemňuje priestor, priťahuje pozornosť a dodáva mu hravý nádych.
(Fotky: sherwin-williams.com)

Nielen stena dokáže predeliť miestnosť

Či už sú ľahké a pohyblivé, ako sú paravány, pevné, ale nastaviteľné ako závesy, alebo zabudované do konštrukcie budovy ako policová jednotka, môžu byť takéto rozdeľovače miestností praktickým a lacným riešením na rozdelenie priestoru a vytvorenie väčšieho súkromia.

Veľká miestnosť je predelená vlnitým závesom na spálňovú a spoločenskú zónu. Dizajnérka priestoru Melina Romano si dala za cieľ odstrániť strnulý aspekt priestoru a vniesť doňho akúsi plynulosť, ba priam tekutosť čo, majú dosiahnuť pohyblivé závesy. (Foto: Denilson Machado/MCA Estudio)
Dizajnérske štúdio Studiomama vymyslelo skriňu, ktorá sa dá rozložiť do zásteny. Dizajn ukazuje, ako možno kreatívne predeliť miestnosti pomocou nábytku a využiť tak inovatívne riešenia na vytváranie súkromných zákutí v otvorených väčších interiéroch. (Foto: Dennis Peterson)
Vnútorný dvor, žiarivo oranžový nábytok a séria lesklých strieborných závesov sú nepredvídateľné no pôsobivé prvky z dielne španielskeho štúdia Lucas y Hernández-Gil vytvorené na oživenie suterénu bytu. V snahe čeliť nedostatku svetla a priestoru v stuteréne sú steny vymaľované bielou farbou a na predelenie častí miestností sú použité vysoké záclony, ktoré sa dajú stiahnuť, aby vpustili do spálňovej časti viac svetla. (Foto: José Hevia).

Interiérový doplnok mesiaca: opálový sprchový kôš

Elegantné riešenie z kolekcie Opal od návrhárov z dielne Geesa, vďaka ktorému môžete dotiahnuť detaily v kúpeľni do minimalistickej dokonalosti. Sprchový kôš na zavesenie na stenu pozostáva z čiernej kovovej vaničky a okrúhleho závesného držiaka v rafinovanej brúsenej zlatej povrchovej úprave. Tá je okrem zlatej dostupná aj v chrómovej, čiernej či brúsnej oceľovej úprave, aby vyhovovala akémukoľvek interiéru.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.