Infografika: Farebné trendy v krytine v roku 2018

Infografika-farebne-trendy-v-krytine-v-roku-2018

Na Slovensku máme jednoducho radi klasiku, aj v strechárstve. Len málo sa púšťame do netradičných farebných variácií a chceme, aby naša nová strecha bola nadčasová. Ak sa chystáte v roku 2018 stavať a tiež patríte k ľuďom, ktorí majú radi čistý dizajn, potešíme vás. Aj svetoví dizajnéri a architekti sa dohodli, že IN budú jemné farby krytiny aj fasády, bez výstrelkov a šialených kreácií.

Farebné trendy v krytine

V posledných rokoch u nás výrazne stúpla popularita tmavých a čiernych farieb krytiny. Tento trend bude pokračovať aj v roku 2018. Čierna pôsobí elegantne a moderne, v kombinácii s fasádou svetlej farby naberá ešte luxusnejší nádych. S čiernou však opatrne. Neodporúča sa na použitie na dom nachádzajúci sa v príliš teplých klimatických pásmach, nakoľko čierna farba spôsobuje rýchlejšie ohrievanie povrchu materiálu, a tým môže spôsobiť aj prehrievanie obytného podkrovia. Voľbu čiernej krytiny je dobré prekonzultovať s odborným poradcom či skúseným predajcom.

Čoraz viac stúpa dopyt aj po melírovanej krytine, ktorá z domu spraví letné sídlo na brehu Jadranského mora. Takáto farba strechy jednoznačne oproti zvyšku jednofarebných striech vynikne. Nepôsobí extravagantne, práve naopak, melírované farby sú príjemné na pohľad.

V neposlednom rade klasická tehlovočervená farba stále nevyšla z módy a bude sa vo veľkom používať aj v roku 2018. Okrem toho, že pôsobí nadčasovo, má aj dobré vlastnosti a je vhodná pre použitie v rozličných klimatických pásmach.

Farebné trendy v prevedení fasád

Celkový vizuálny dojem z domu spraví vhodná kombinácia krytiny aj s fasádou. Najmä v zahraničnej architektúre je súčasným hitom tzv. naked design – sivé farby fasády, ktoré pripomínajú betónové panely či dom bez omietky. Využíva sa hlavne pri moderných budovách a na rodinnom dome klasickej konštrukcie by mohol pôsobiť skôr ako nedokončená stavba. Špeciálne dobre však vynikne s krytinou v tmavých farbách.

Čo sa zrejme u nás uchytí viac a bude trendom i v zahraničí, sú jemné farebné odtiene, či dokonca snehovo biela fasáda. Výhodou je, že takéto farby sa vizuálne skvele hodia k akýmkoľvek farbám strešnej krytiny. Na výslnie sa dostáva aj tzv. „tieň v tieni“ či „tón v tóne“, čo prakticky znamená prevedenie domu vo farebných odtieňoch jednej farby, od krytiny až po fasádu. Na oživenie exteriéru fasádu krásne doplní kamenný obklad.

Tie najhorúcejšie tipy sme pre vás spracovali v infografike.

Páčia sa vám súčasné trendy a inšpirovali sme vás? Súčasnými trendmi sa, samozrejme, nemusíte riadiť. Dôležité je, aby ste so svojím rodinným domom a jeho výzorom boli spokojní vy sami. My sa však na rok 2018 a jeho farebné kreácie veľmi tešíme.

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.