Inšpirácie z podkrovia – júl 2020

S pravidelným prídelom inšpirácie z interiérového dizajnu vám prinášame aj tú letnú. Leto 2020 sa nesie na ľahkej vlne, bez prehnaných divokých farieb a výrazných prvkov. Heslo dizajnérov počas tohto mesiaca priamo súvisí s celoročným predsavzatím: menej je niekedy viac. Pozrite sa na výber zaujímavostí zo sveta interiérového dizajnu.

Farba mesiaca: Touch of Sand (dotyk piesku)

Júlovým farebným trendom je tento jemný odtieň pieskovej farby, ktorý podľa dizajnérov ponúka osviežujúcu alternatívu k neutrálnej šedej, vytvára teplý, uvoľnený základ, ktorý dobre sedí pre akýkoľvek štýl. Odporúča sa kombinovať s tmavšími odtieňmi hnedej, s béžovou či sivo-modrou.

Interiér, kde nosný prvok tvorí piesková farba Touch of Sand, doplnený o odtiene hnedej a sivej (Foto: sherwin-williams.com)
Harmonická, pokojná atmosféra podkrovnej spálne vďaka neutrálnym, nerušivým odtieňom (Foto: sherwin-williams.com)
Podobne dobre pôsobí farba aj v kúpeľni – evokuje čistotu, upravenosť a príjemnú atmosféru (Foto: sherwin-williams.com)

Maximalizácia minimálnych priestorov

Množstvo bytov, ale aj stavebných pozemkov sa nemôže pýšiť veľkou rozlohou. Investori sa teda musia popasovať s čo najefektívnejším využitím menších obytných priestorov. To však nemusí ísť na úkor dizajnu. Dôkazom je aj táto realizácia, v ktorej dizajnér vyťažil maximum – veľkorysé úložné priestory, práca s materiálmi, ktoré priestory opticky zväčšujú, a teda žiadna klaustrofóbia nehrozí ani v menšom byte či dome.

Na fotografiách vidíme jednu miestnosť predelenú na dve časti stenou s rolovateľným, uzatvárateľným okienkom. Vznikla tak obývačková časť určená na relax a pracovňa. Pokiaľ je to potrebné, pohyblivé okno sa dá zastrieť a vytvoriť tak v jednej alebo druhej časti miestnosti viac súkromia. (Foto: dezeen.com)
Aj schodisko môže byť praktické. Priestor na medziposchodí slúži ako zabudovaná vitrínka v stene či už na knihy, alebo rôzne dekorácie. (Foto: dezeen.com)
V malej kúpeľni je zrkadlo použité tak, aby opticky zväčšovalo priestor. Samozrejmosťou sú svetlé farebné odtiene. Tmavé farby by z priestoru „ukrajovali“ a zmenšovali ho. (Foto: dezeen.com)
Starostlivo zvolené materiály, jednoduché tvary a línie prospievajú aj menšiemu priestoru kuchyne. Množstvo úložného priestoru sa nachádza v skrinkách a na kuchynskom pultíku. Na stenu boli zavesené len poličky, keďže nástenné skrinky by priestor zbytočne zmenšili. (Foto: dezeen.com)

Interiérový doplnok mesiaca: vaňová stolička

Táto ergonomická stolička s výrazným sedením v podobe vane z kolekcie Richarda Huttera je dostupná vo viacerých prevedeniach. Vyvinutá bola na to, aby poskytovala pohodlné sedenie, jednoduchú údržbu a dlhú životnosť. Jednotlivé diely sú navrhnuté tak, aby bola stolička v prípade potreby jednoducho rozmontovateľná, diely sa dajú ľahko vyčistiť a poškodené časti vymeniť – napríklad čalúnená časť sedenia. Stolička má viacero univerzálnych možností využitia – v domácnosti ako jedálenská či relaxačná do obývačky, vo firmách ako konferenčná stolička do zasadacích miestností.

(Fotky: lensvelt.nl)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.