Inšpirácie z podkrovia: október 2020

Milujete dizajnové trendy tak ako my a ste zvedaví, čo pre nás dizajnéri pripravili na tento mesiac? Nenechajte si ujsť najčerstvejšiu dávku inšpirácií z interiérového dizajnu vhodného nielen do podkrovných priestorov.

Farba mesiaca: mystical shade (mystický tieň)

Tento veľmi príjemný, moderný a prírodný odtieň poteší fanúšikov viacerých štýlov vďaka svojej univerzálnosti. Rozhodne neodsudzuje október na tienistý, pochmúrny vzhľad, práve naopak. Vhodne zapadne do prostredia minimalistického dekoru, bohémskeho štýlu či moderného looku posledného obdobia. V kombinácii s inými prírodnými, najmä svetlými odtieňmi dokáže v interiéri vykúzliť dojem útulného, teplého prostredia, z ktorého sa vám nebude chcieť vyjsť von do sychravého počasia.

Zemité odtiene nábytku a doplnkov, organické tvary a prírodné materiály. Tento sivý odtieň necháva vyniknúť jemnosť detailov v kompozícii bohémskeho štýlu. (foto: sherwin-williams.com)
Odtieň mystical shade zakomponovaný do moderného prostredia pracovne. Charakteristické jednoduché línie nepôsobia stroho, skôr naopak. Vďaka doplnkom z prírodných materiálov sa podarilo vytvoriť kreatívne a nerušivé pracovné prostredie. (foto: sherwin-williams.com)
Svetlá a ružová už asi ostanú nadčasovou kombináciou, vhodnou napríklad aj do dievčenskej detskej izbičky. Mystical shade dokáže dodať ružovej farbe vznešenosť a pritom zachová jej jemnosť a šarm. (foto: thedomfamily.com)

Dizajnové tapety sú opäť v kurze

Ak si spomenieme na časy nedávno minulé, rozmerné fototapety či klasické tapety boli v interiérovom dizajne za čias Československa takmer povinnosťou. Odvtedy však prešli dlhú cestu a do hľadáčikov dizajnérov sa dostali opäť, avšak v novom, kvalitnejšom a vkusnejšom šate. Správne zvolená tapeta dokáže zázraky v akomkoľvek interiéri. Inšpirujte sa.

Domáca džungľa. Jemná staroružová sa výrazných zelených prvkov vôbec nebojí. (foto: theindipendent.com)
Geometrické línie rôznych tvarov spolu nekolidujú. Nebojte sa preto spojiť pokojne aj pásiky, trojuholníky a štvorce. (foto: decoraid.com)
Tapeta imitujúca nástennú maľbu s ľahučkými a osviežujúcimi farbami, vytvárajúca dojem klasického dizajnu doplneného o moderné prvky (foto: decoraid.com)
Niečo aj pre milovníkov farebnej jesene s vôňou teplého čaju a vlhkého lístia (foto: elledecor.com)
Tapeta imitujúca kamenné obloženie nám zas môže do domova vdýchnuť atmosféru slnečného Mexika (foto: wallsauce.com)

Interiérový doplnok mesiaca: moderné ratanové sedenie

Ratanový nábytok sa teší veľkej obľube dlhé roky aj u nás vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu a kvalitatívnym vlastnostiam. Španielska dizajnérska firma Expormim uviedla na trh novú kolekciu ratanových stoličiek a pohoviek vhodných ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Ich dizajn je inšpirovaný samotným mediteránskym štýlom, no s dôrazom na minimalizmus, v snahe o zachovanie vizuálnej čistoty a lepšie funkčné pohodlie.

Pohodlné sedenie z ručne tkaného ratanového vlákna (foto: expormim.com)
(foto: expormim.com)
Okrem stoličiek vyniká kolekcia aj pohovkami (foto: expormim.com)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.