Inšpirácie z podkrovia: november 2020

S nástupom tej pravej jesene sa mnohým žiada obklopiť teplými, pozitívnymi farbami a materiálmi, ktoré dokážu aspoň pomyselne zahriať. Presne také vlastnosti má aj farba mesiaca november. Poďme sa spolu pozrieť, čo je momentálne aktuálne vo svete interiérového dizajnu.

Farba mesiaca: canyon clay (kaňonová hlina)

Farebný odtieň inšpirovaný divokou prírodou kamenných amerických plání a kaňonov. Kombinuje v sebe moderný nádych s rustikálnym a svojím tlmeným bordovým tónom vnáša do interiéru pocit tepla a pokoja. Najlepšie sa kombinuje s odtieňmi pieskovej, krémovej bielej, tlmenej sivej či tmavomodrej.

Farba canyon clay najlepšie vynikne v kombinácii so sivými či tmavomodrými odtieňmi

Farba dobre funguje aj na menších povrchoch, v tomto prípade je v odtieni vyhotovené schodisko. Vo vstupnej hale v kombinácii s bielou a prírodnými prvkami vytvára príjemné prostredie, v ktorom sa cítite vítaní.
(Fotky: sherwin-williams.com)

Nezvyčajné nástenné dekorácie

Minulý mesiac sme sa venovali návratu a stúpajúcej popularite výrazných tapiet. To však nie je jediný súčasný progresívny trend dekorácie stien; tento mesiac si ukážeme niečo osobitejšie. Interiéroví dizajnéri sa čoraz viac nechávajú zlákať na umeleckú vlnu a neustále vymýšľajú nové spôsoby, ako vytvoriť nápadité povrchy. Zameriame sa na spálne.

Tehlová stena ako základ a zospodu prekrytá dlhým čelom potiahnutým terakotovou látkou vytvára v spálni rustikálny efekt. Autorka dizajnu Melina Romano vytvorila túto netradičnú stenu s cieľom navodiť dojem hygge – dánsky štýl sústreďujúci sa na útulnosť a spokojnosť v súvislosti s bývaním. (Zdroj: melinaromano.com.br)
Ručne maľovaná zeleno-zlatá stena má pripomínať bujnú zeleň lesa a kanadskej krajiny. Majiteľom domu sa zdalo natretie steny len jednou farbou príliš fádne a nedocielilo by požadovaný dojem. Čo poviete, podarilo sa im to? Pripomína vám to kanadskú divočinu? (Zdroj: dezeen.com)
Zaujímavá tmavá bridlicová stena, ktorú sfarbujú škvrny hrdze, sa tiahne po celej jednej stene spálne. Rozmerné okná poskytujú dobrý výhľad do okolitej záhrady porastenej mnohými drevinami a na neďalekú rieku. Ďalší pokus o splynutie interiéru s okolitou prírodou. (Foto: azovskiypahomova-architects.com)
Veľmi netradičné pokrytie steny v spálni – zaoblené keramické dlaždice vytvárajú takmer šupinatú povrchovú úpravu steny. V rodinnom dome, v ktorom sa nachádza, to však nie je jediná atypická interiérová ozdoba. Stena v druhej spálni bola vytesaná do podoby skalnatého útesu (foto nižšie).
(Fotky: mahno.com.ua)

Interiérový doplnok mesiaca: kolekcia „nevestin závoj“

Zaujímavú sériu sedacích povrchov vytvorila dizajnérka Reza Freiz pod názvom Bride‘s Veil. Do súpravy patria barová stolička, kreslo, jedálenská stolička a dve menšie viacúčelové stoličky bez opierok. Charakteristická pre každý výrobok je elegantná minimalistická kovová konštrukcia s čalúneným sedením. Vďaka rôznym farebným vyhotoveniam si tieto výrobky určite nájdu svoje miesto v rozmanitých štýloch interiérového dizajnu, no obzvlášť vhodné sú pre milovníkov industrializmu či funkcionalizmu.

(Fotky: interiordesign.net)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.