Inšpirácie z podkrovia: marec 2021

V dnešnom vydaní nášho pravidelného seriálu sa môžete tešiť na svieže inšpirácie súvisiace s prácou – vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých realizácií domácich pracovní a kútikov určených na home office. Ak ste o vytvorení takéhoto miestečka uvažovali už dlhšie, teraz je ten správny čas.

Farba mesiaca: alexandrite

Zelená ako farba reprezentujúca príchod jari, mnohí by si povedali „aké originálne“. V dizajne však nie je vždy cieľom vymyslieť za každú cenu niečo nové a prevratné, určité ročné obdobia si svoje farby jednoducho pýtajú. Preto u Sherwina-Williamsa za marcovú farbu korunovali svieži odtieň zelenej, vyžarujúci radosť a pozitivitu – alexandrite. Odporúčajú kombinovať ho s podobne ľahkými farbami evokujúcimi prebúdzajúcu sa prírodu, najmä so žltou, bielou či svetlými odtieňmi dreva.

(Foto: sherwin-williams.com)
Tip na harmonický kútik určený na home office vo farbe mesiaca. Viac sa téme home officeu venujeme v ďalšej časti článku. (Foto: sherwin-williams.com)
Miesto na prijímanie návštev, čítanie knihy či len pohodové posedávanie môže vyzerať aj takto. Kombinácia žltej a zelenej je jarným farebným evergreenom. Podobne ako nestarnúci tvar parkiet – rybie šupiny. (Foto: sherwin-williams.com)
Minimalizmus v kúpeľni, kde dekorácie okrem výzdoby majú aj svoje praktické využitie (Foto: lowes.com)

To najlepšie z home officeu

V súčasnosti sa svet dizajnu vo veľkom točí okolo home officeu a radí, ako si vytvoriť domáce harmonické miesto na prácu. Vo všeobecnosti sa odporúča vymedziť si na prácu iný priestor ako ten, kde zvyknete bežne odpočívať, čítať si, sledovať televíziu či vykonávať iné relaxačné činnosti. Mali by ste si vytvoriť vlastný kútik, v ktorom sa budete venovať výlučne práci. Má to pomôcť jednak na lepšie sústredenie sa a jednak na zamedzenie prokrastinácii. Dôležité je dbať aj na výber ergonomického sedenia a investovať do kvalitnej stoličky či kresla, ktoré vám nebudú pri sedení poškodzovať chrbticu alebo spôsobovať bolesti. Ako inšpiráciu sme pre vás vybrali niekoľko krásnych kútikov na home office.

Milovníkov prírody a jemných nerušivých farieb určite osloví kombinácia motívov rastlín, zvierat a dreva (Foto: house-interior.net)
Podobný ako príklad vyššie, s použitím výraznejších farieb, no stále v prírodnej farebnej škále (Foto: thelist.com)
Tmavšie farby prilákajú mužské oko (Foto: mydecords.com)
Pánska pracovňa využívajúca pohodlné chladnejšie farby a prímorské motívy (Foto: decoist.com)
Zaujímavý nápad, ako si priestor na prácu oddeliť od zvyšku izby a zabezpečiť si pomyselnú samostatnú pracovňu – použite napríklad posuvné steny, ktoré môžete v prípade potreby preorganizovať alebo úplne odložiť nabok (Foto: forbes.com)

Interiérový doplnok mesiaca: lampa a stolík v jednom

Zaujímavým počinom talianskej nábytkárskej firmy Miniforms je stojaca lampa so zabudovaným stolíkom, ideálna do spálne namiesto nočného stolíka či do chodby, alebo iných spoločných priestorov. Cieľom bolo navrhnúť produkt, ktorý bude elegantne spĺňať dve funkcionality a zároveň vyzerať vkusne. Čo myslíte, podarilo sa im to?

(Foto: dezeen.com)

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.