Inšpirácie z podkrovia: máj 2021

Dochádzajú vám nápady a chceli by ste oživiť svoj interiér, vyskúšať niečo nové? Poďte sa s nami pozrieť na to najaktuálnejšie z mesiaca máj.

Farba mesiaca: messenger bag (brašna)

Pastelové farby na jar sú už príliš veľké klišé. Ak vás lákajú súčasné trendy, priestor okolo seba odejte napríklad do tohtomesačnej farby pomenovanej po koženej taške – brašne. Tento zaujímavý zelenohnedý odtieň podľa dizajnérov od Sherwina a Williamsa prináša šarm lákavého neutrálu, ktorý sa dá bez námahy a efektne kombinovať s prírodnými textúrami. Použitím koordinačných farieb sa dá v interiéri navodiť ešte väčšia dynamika a sprostredkovať pocit akejsi modernej nostalgie.

Messenger bag (Foto: sherwin-williams.com)
Použitie farby messenger bag ako dominantnej v tradičnej, rustikálnej kuchyni s modernými prvkami má evokovať dojem spomínanej modernej nostalgie. Dôležitým prvkom je svetlá drevená podlaha, barové stoličky a ďalšie doplnky v kontraste s pomerne tmavou farbou nábytku. (Foto: residentalproductsonline.com)
Podobný príklad vyhotovenia kuchyne, kde však farba messenger bag nehrá prím a do popredia vystupujú iné prírodné materiály. Zaujímavým akcentom je v tomto prípade tmavosivá priznaná na kuchynskom okne, varnej doske a menších doplnkoch či rúčkach na nábytku. (Foto: interiordesign.com)
V tomto prípade vytvára farba messenger bag na stene veľmi príjemný prírodný kontrast v podkrovnej pracovni. Unikátny dojem dotvárajú doplnky v kombinácii sivej a žltej a množstvo prírodných textúr. Za povšimnutie určite stoja betónové odkladacie stolíky. (Foto: dwell.com)

„Sochársky nábytok“ ako trend na rok 2021

Z anglického sculptural furniture. Tento zaujímavý moderný štýl predstavuje nábytok najmä s prvkami art déco, ale aj iných štýlov. Ako napovedá aj názov, nábytok pripomína sochy z rôznych materiálov, je však plne funkčne využiteľný. Takýto nábytok je momentálnym horúcim trendom pre rôzne interiéry – ako pre domáce, tak aj pre kaviarne, kancelárie či iné verejné priestory.

Príklad, ako môže vyzerať jedálenský stôl v štýle sochárskeho nábytku (Foto: jospehwalshstudio.com)
Ležadlo (Foto: fullinsight.com)
Konferenčný stôl (Foto: iloboyou.com)
Dizajnová posteľ a nočné lampy pripomínajúce na prvý pohľad sochy. Takýto štýl nábytku sa hodí obzvlášť do atypických priestorov, ktoré povoľujú popustiť uzdu fantázii, napríklad aj vo vyhotovení okna. (Foto: contemporist.com)
Podkrovný spoločenský priestor s viacerými kúskami sochárskeho nábytku, kde za povšimnutie stoja najmä kreslá, konferenčné stolíky a luster (Foto: dwell.com)
Decentné, geometrické a na pohľad príjemné tvary zohľadnené na všetkých súčastiach obývačky (Foto: countryandtownhouse.co.uk)

Interiérový doplnok mesiaca: trend pre jedálenský stôl

Námornícka modrá, biela a zlatá. Luxusná kombinácia, ktorá však nepôsobí okázalo, ale prinesie na prestieranie svieži, moderný nádych. Na zjemnenie sa skvele hodia prírodné akcenty hnedej či zelenej.

(Foto: hackrea.com)
(Foto: stylepoint.eu)
(Foto: livingandcompany.com)

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.