Inšpirácie z podkrovia: júl 2022

Prídel júlových inšpirácií pre osobitý a moderný interiér začneme ozaj sviežou chuťovkou. Farba tohto mesiaca je určená pre všetkých milovníkov života. Poradíme vám, s čím ju kombinovať a ako si vďaka nej oživiť interiér. Okrem toho predstavíme aj ďalšie zaujímavé prvky, vďaka ktorým môžete svojim obytným priestorom dopriať to, čo im práve chýba.

Farba mesiaca: chartreuse

Farba tohto mesiaca bola pomenovaná podľa svetlozeleného, až žltého likéru vyrobeného z brandy a aromatických byliniek. Názov farbu dokonale vystihuje. Zachytáva všetky slnečné lúče a letné vibrácie, ktoré prenáša do interiéru. Influenceri vo svete farieb dizajnéri od Sherwina a Williamsa tvrdia, že najkrajšie farby a priestory sú tie, ktoré vyvolávajú radosť. Práve preto tento živý odtieň, ktorý vytvára pozitívnu atmosféru, postavili do popredia počas tohtoročnej letnej sezóny.

Vhodné farby na kombinovanie sú rosé, čierna ríbezľa, smotanová a hnedosivá.
Ak hľadáte vhodnú farbu pre štýl boho, žltozelená je ideálna. Vďaka nej si môžete vytvoriť vlastnú slnkom zaliatu tropickú oázu. Nebojte sa zmiešať sviežu zeleň s eklektickými prvkami.
Odtieň s iskrou, ktorý naplní vašu potrebu po divokom priestore plnom života? Žltozelená chartreuse vytvára ideálne pozadie, na ktorom hravo vynikne každá farba, vzor aj textúra. Nebojte sa maximalizmu, skombinujte žltozelenú s rovnako odvážnymi dizajnami, ktoré sú jedinečné a vyjadrujú váš životný štýl.
Ak vám viac rezonuje čistejší škandinávsky štýl, aj v ňom si žltozelená farba nájde uplatnenie, keďže vychádza z prírody a vytvára štýl, ktorý pôsobí ako závan čerstvého vzduchu. Akcentujte farbu s klasickými neutrálnymi odtieňmi, ako je biela a sivá, aby všetko ostalo „pri zemi“.

(Fotky: sherwin-williams.com)

Dekoratívny betón v interiéri

Surový, hrubý materiál, ako je betón, môže v interiéri vytvoriť prekvapivo harmonický, no naďalej moderný vzhľad. Nebojte sa zvážiť jeho použitie, najmä ak sa zakomponuje v kontraste s jemnými prírodnými textúrami a so živou zeleňou.

Krb v obývačke obložený betónom. Stal sa ústredným prvkom obytného priestoru a príjemne kontrastuje so zeleňou, ktorú vidno cez okná. (Foto: readmckendreeprints.com)
Časť vstupnej chodby obložená betónom (Foto: homesnapshots.com)
Priznaný betón v kúpeľni. Svetlík na strope úmyselne privádza svetlo na nepravidelnú betónovú stenu a poukazuje tak na zaujímavé surové štruktúry steny. (Foto: danielamacadden.net)
Priznaný betón sa tiahne takmer každým povrchom v dome vrátane stropov. Tóny sivej prechádzajú aj interiérom domu, pokrývajú steny, podlahy a zariadenie. (Foto: André Mortatti/dezeen.com)

Interiérový doplnok mesiaca: akustický cezmínový luster

Dizajnéri Runa Klock a Haller Homstved vytvorili visiaci akustický luster, vyrobený z viacerých gúľ z rôznych povrchov. Akustický preto, lebo jeho úlohou je pohlcovať zvuk. Niektoré gule sú pokryté mäkkou tkaninou a iné žiaria svetlom. Luster bol inšpirovaný kríkom cezmíny, podľa ktorého bol aj pomenovaný – Holly. Svetelné gule sú vyrobené z mliečneho skla, zatiaľ čo tie pohlcujúce zvuk sú vyplnené textilnými útržkami a zabalené v 3D pletenej melanžovej tkanine. Cieľom dizajnérov bolo vytvoriť funkčný objekt, ktorý je zároveň aj mimoriadne estetický.

(Fotky: abstracta.se)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.