Inšpirácie z podkrovia: apríl 2021

Ponorte sa s nami do inšpirácií nádherného sveta interiérového dizajnu, ktoré sú určené na tento mesiac. Pozrieme sa na aktuálnu trendy farbu mesiaca, dáme šancu menším spálňam a presvetlíme ich a pri téme svetla ostaneme aj v súvislosti so zaujímavým produktom mesiaca.

Farba mesiaca: carnelian (karneol)

Aprílovým favoritom z dielne dizajnérskych influencerov od Sherwina-Williamsa sa stal zemitý bordový odtieň s nádychom hnedej – carnelian. Prináša sofistikovanú rovnováhu do vintage moderného štýlu. Svoj názov nesie po drahom kameni karneole, o ktorom sa vraví, že podporuje pozitívne myslenie a kladne vplýva na vzťahy. Žeby ideálny kandidát na farbu do spálne?

(Foto: sherwin-williams.com)
Farba carnelian je obzvlášť vhodná do interiérov, ktoré nesú prvky klasického rustikálneho štýlu doplnené o moderné línie a dekorácie (Foto: sherwin-williams.com)
Hoci je tento odtieň pomerne tmavý, v kombinácii s bielou, bielym mramorom a so zlatými doplnkami dokáže vykúzliť odľahčený a nadčasový dojem z interiéru (Foto: sherwin-williams.com)

Čaro malej podkrovnej spálne

Ako si zariadiť a vyzdobiť podkrovnú spálňu, ktorej nebolo dopriate pýšiť sa veľkokapacitným priestorom? Zvolením správneho nábytku a vhodných farieb môže nádherne zažiariť aj maličká spálňa. Presvedčte sa vďaka nasledujúcim príkladom.

Napriek tomu, že možno patríte medzi milovníkov farieb, steny a podlahy v menšom priestore zvoľte radšej biele a svetlé a pestrejšie farby premietnite do interiérových doplnkov. Interiér tak opticky zväčšíte a doprajete mu vzdušnosť. (Foto: archdaily.com)

Ak si neviete predstaviť mať všetky steny nabielo, ide to aj farebne. Ovládnite však nutkanie a farbou natrite len jednu zo stien, aby ste priestoru umožnili aj naďalej pekne dýchať a neuzamkli ho a zbytočne pocitovo nezmenšili. (Fotky: archdaily.com)
Stavte na minimalistické zariadenie a príjemné svetlé materiály. Vhodným pomocníkom na optické zväčšenie priestoru môže byť aj veľké stojace zrkadlo. (Foto: perfectdesign.com)
Do malej spálne zbytočne neumiestňujte rozmerný a robustný nábytok. Existujú šikovné minimalistické alternatívy. Napríklad na zavesenie oblečenia či prikrývky môžete použiť takýto jemný rebrík, ktorý je zároveň aj krásnou dekoráciou. (Foto: decoist.com)
Obrazy nemusia len visieť na stenách. Ak nemáte vhodné miesto na zavesenie, vyniknú aj položené na zemi ako v tomto prípade. (Foto: dailydreamdecor.com)

Interiérový doplnok mesiaca: nomádske svetlá

Zaujímavým počinom sa pochválila talianska značka Luceplan, keď predstavila svoju multifunkčnú kolekciu svietidiel vhodnú ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Charakterizujú ju nomádske svetlá, ktoré sa môžu podľa ľubovôle presúvať medzi záhradou aj vnútorným priestorom domu.

Šikovná menšia lampa z kolekcie s názvom Nui je dostupná v rôznych farbách a vďaka svetlu napájanému na batériu sa dá jednoducho premiestňovať (Fotky: dezeen.com)
Lampa Nui Bollard má namiesto skleneného vrchu pevný betónový kryt, ktorý môže pokojne poslúžiť či už ako malý odkladací stolík v záhrade, alebo ako nočný stolík v spálni

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.