Vianoce na streche: tipy na výzdobu strechy a domu

Vianoce klopú na dvere. Ak aj vy patríte k fanúšikom vianočnej výzdoby domu, poďte sa s nami pozrieť na niekoľko zaujímavých tradičných aj netradičných skrášlení strechy, domu aj okolia. Vianočná výzdoba domu nemusí skončiť pri zavesení svetielok na strechu a nalepení vystrihovačiek či nálepiek na okná.

Aké  vianočné vence na dvere sú práve v kurze?

Inšpirované prírodou. Návrat k prírode a udržateľný dizajn vnímame zo všetkých strán dizajnu. Minimalistické vence vytvorené z živých vetvičiek, bez plastových či iných environmentálne nevhodných ozdôb sú tento rok mimoriadne v kurze. A netýka sa to len výzdoby vianočných vencov na dvere. Namiesto plastových lákadiel z čínskych obchodov skúste tento rok staviť na živú výzdobu. Zaručujeme vám, že budete mať zo svojej výzdoby nielen dobrý pocit, ale aj oveľa hodnotnejší estetický zážitok, ako z výzdoby umelej.

Klasické osvetlenie pre milovníkov tradície

Vianočné osvetlenie na streche má veľkú tradíciu najmä u našich západných susedov za veľkou mlákou. Američania sa priam predbiehajú v dekorovaní svojich obydlí a vianočná výzdoba je v mnohých susedstvách každý rok neoficiálnou súťažou. Preto sa často krát stretávame s fotografiami až gýčového osvetlenia. Vraví sa, že proti gustu žiaden dišputát, avšak my vám radšej ukážeme inšpiratívne zábery, ako si môžete svoju strechu vo vianočnom duchu vyzdobiť vkusne. Nezabúdajte však na bezpečnosť pri vešaní svetiel a zvoľte radšej kvalitné certifikované osvetlenie.

vianocna-vyzdoba-domu-a-strecha
Na trhu je dostupné množstvo druhov vonkajších vianočných osvetlení. Žiarovky nemusia mať klasický okrúhly tvar. Čo tak zaobstarať si takéto ihličkové svetielka? (Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-strechy-a-domu
(Foto: dekoled.cz)
vianocna-vyzdoba-strechy-a-domu
Zaujímavým riešením sú aj svetielka na štýl „bodoviek“ (Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-domu-a-strechy
Stena z padajúcich svetielok môže byť to jedným, čo v rámci výzdoby zvolíte. Je výrazná a zároveň pôsobí decentným a príjemným dojmom. (Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-strechy-a-domu
Pre milovníkov farieb (foto: christmasdeco.com)

Ozdoby na stenu

Zavesiť svetlá na strechu nie je najjednoduchšou záležitosťou a nie každý má tú možnosť. Predsa len, vyliezť na rebrík do výšky prináša zo sebou riziká úrazu. Krásnu vianočnú výzdobu domu si môžete zaobstarať aj bez zavesených svetiel. Ideálnym riešením sú nástenné svetelné ozdoby. Nechajte sa inšpirovať.

vianocna-vyzdoba-domu
(Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-domu-a-strechy
(Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-domu
Aj terasa môže mať vianočnú náladu (Foto: pinterest.com)
vianocna-vyzdoba-strechy
Netradičné svietničky, ktoré si šikovní kutilovia dokážu vyrobiť aj doma. Stačí starší prútený košík, svetelná reťaz, vianočné ozdoby a kovová reťaz s háčikom na zavesenie. (Foto: organics.com)

Vianočná rozprávková krajina

Ak sa vám predsa len páči výraznejšia vianočná výzdoba, pokojne môžete kombinovať viacero druhov ozdôb – svetlá na streche, na stene aj ďalšie vonkajšie dekorácie. Platí však, že menej je niekedy viac. Pokúste sa zvoliť prvky, ktoré k sebe farebne ladia. Vyhnite sa početným viacfarebným svetelným reťaziam a siahnite skôr po bielych alebo žltých svetielkach, alebo rovnakých farebných reťaziach. Podarí sa vám tak zachovať jednotu, ktorá pôsobí čistejšie a príjemnejšie a vyhnete sa „gýčovému americkému prevedeniu“.

vianocna-vyzdoba-strechy
Pekným príkladom je dekoračné riešenie tohto domu. Nachádza sa na ňom viacero rôznych druhov dekorácií, avšak všetky spolu stále pôsobia vkusne. (Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-strechy
Klasika, ktorá neomrzí – svetielka na streche a vonkajších ihličnanoch (Foto: lovechristmas.com)
vianocna-vyzdoba-strechy
Špecifický tvar strechy dokáže pomôcť k jedinečnému vzhľadu výzdoby. Zrealizovať takéto osvetlenie je síce o niečo zložitejšie, ale ten výsledok za námahu stojí. (Foto: pinterest)
vianocna-vyzdoba-domu-a-strechy
Vizuálne príjemné riešenie viacfarebných svetielok. Majitelia domu zachovali jednotu, použili rovnaké farebné reťaze a rozmiestnili ich na tvarovo podobné prvky domu (Foto: pinterest)

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.