Najromantickejšie strechy sveta

romanticke-miesta-strecha-restauracie-vyhlad-na-chram-sv-petra-vatikan-taliansko

Niekedy nezaškodí oddýchnuť si od vážnych tém a preniesť sa v mysli niekam ďaleko. Pri príležitosti dňa venovaného láske vás pozývame na prehliadku svetových striech, na ktoré by ste zaručene aspoň raz mali vziať svoju polovičku, aby ste jej spravili radosť. Alebo minimálne sebe. Ukážeme vám tie najromantickejšie strechy sveta.

Pohľad na strechy mesta, do ktorého vedú všetky cesty

Rím je populárnou destináciou najmä vďaka celosvetovo významným historickým pamiatkam. Ak by ste si chceli vychutnať pohľad obklopený luxusom, zaručene navštívte strešný bar štvorhviezdičkového Hotela Forum s výhľadom priamo na Koloseum a tri významné antické fóra: Nerva, Trajanove a Augustovo fórum. Jedlá, ktoré tu podávajú, sú preslávené po celom meste. Ak si chcete byť istí, že sa vám ujde miesto, spravte si rezerváciu vopred.

romanticka-atmosfera-Hotel-Forum-Rim-taliansko-terasa

Hotel Forum Rím (Foto: hotelforum.com)

Ďalšou rímskou lahôdkou je strešná reštaurácia Terrazza Bramante Restaurant v Hoteli Rafael, ktorý sa nachádza priamo v srdci antického mesta – neďaleko od chrámu bohov s najstaršou pôvodnou kupolou na svete, Pantheonom, a kúsok od slávnych Španielskych schodov. Z terasy si tiež vychutnáte pohľad na dominantu Vatikánu – kupolu Baziliky sv. Petra. Posedenie v takejto reštaurácii síce nebude lacnou záležitosťou, avšak letecké zájazdy do Ríma sú dnes už omnoho dostupnejšie. Vydáte sa na výlet?

Terrazza-Barmante-Hotel-Rafael-romanticka-resteuracia-na-streche-taliansko-vyhlad-na-baziliku

Terrazza-Barmante-Hotel-Rafael-rim-taliansko-stresna-restauracia-vyhlad-na-vatikan

Terrazza-Barmante-Hotel-Rafael-rim-pohlad-na-budovu-rastliny

Terrazza Barmante – Hotel Rafael (Foto: raphaelhotel.com)

Romantická stovežatá

Za krásnymi výhľadmi nemusíte cestovať ďaleko. Naši susedia majú hlavné mesto, ktoré splní očakávania aj tých náročnejších. Jednou z najpopulárnejších striech Prahy, na ktorej vám dajú aj dobre najesť, je reštaurácia Zlatá Praha v hoteli InterContinental nachádzajúcom sa na konci trendovej Pařížskej ulice. Kedy naposledy ste boli na výlete v Prahe?

stresna-restauracia-romantika-InterContinental-hotel-praha

InterContinental-hotel-romanticka-restauracia-na-streche-praha

(Foto: restaurantzlatapraha.cz)

Za veľkou mlákou

New York niekoho absolútne fascinuje, iného vôbec neláka. Symfónia geometrických tvarov, betónu a svetiel má niečo do seba a priťahuje mnoho našincov, ktorí nie sú na také pohľady zvyknutí. Ak chcete zažiť niečo skutočne iné, navštívte v noci The Press Lounge Bar s výhľadom na Manhattan. Ak sa tam chcete dostať, výhodou je poznať nejakú celebritu alebo minimálne filmového producenta. Vstup na túto strechu je určený najmä pre prominentnú spoločnosť.

 The-Press-Lounge-Bar-new-york-vyhlad-na-manhattan-romaticke-miesta

 The-Press-Lounge-Bar-new-york-vyhlad-na-manhattan-romaticke-miesta-voda-na-streche

(Foto: thepresslounge.com)

Niečo pre milovníkov veľhôr

Dychvyrážajúcim výhľadom na najvyšší vrchol Álp, Mont Blanc, sa viete kochať zo strechy hotela La Panoramique neďaleko mestečka Chamonix vo Francúzsku. Hore nemusíte ísť po vlastných, vyvezie vás lanovka. Terasa je otvorená v mesiacoch od júna do septembra. Okrem úžasného pohľadu na zasnežené Alpy potešíte aj svoje chuťové bunky výberom kvalitných francúzskych vín a syrov.

hotel-La-Panoramique-Chamonix-Francuzsko-pohlad-na-mont-blanc-v-alpach-romanticke-miesta-restauracia-na-streche

hotel-La-Panoramique-Chamonix-Francuzsko-pohlad-na-mont-blanc-v-alpach-romanticke-miesta-restauracia-na-streche-letecky-pohlad

hotel-La-Panoramique-Chamonix-Francuzsko-pohlad-na-mont-blanc-v-alpach-romanticke-miesta-restauracia-na-streche-presklenny-vytah

(Foto: chamonix.net)

Orientálna krása

Výpravu zakončíme v Marakéši v Maroku – v africkom štáte, v ktorom sa nachádza napríklad aj legendárna Casablanca. Marocké domy sú typické svojimi strešnými terasami a strešnými záhradami. Prakticky na ktoromkoľvek dome môžete relaxovať pri zapadajúcom slnku, kedy už vzduch nie je horúci a prichádza príjemné ochladenie. Takmer každý hotel má svoju strešnú reštauráciu či bar, stačí si len vybrať z dostupnej ponuky ubytovaní.

marakes-Casablanca-romanticka-restauracia-marakes-orient

marakes-Casablanca-romanticka-restauracia-marakes-orient-na-streche

marakes-Casablanca-romanticka-restauracia-marakes-orient-strecha-terasa

(Foto: Alan Keohane)

Krásnych miest je po celom svete, samozrejme, oveľa viac. Na ich predstavenie by nám nestačil priestor v celom magazíne. Preto sme pre vás vybrali aspoň pár, ktorých návšteva je dostupná jednoduchšie – vďaka rastúcim možnostiam leteckej dopravy zo Slovenska. Máte aj vy nejakú obľúbenú strechu, ktorú považujete za romantické miesto?

Podobné články

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.