Inšpirácie z podkrovia: jún 2022

Júnové inšpirácie do určitej miery jednoznačne ovplyvnil aj najvýznamnejší svetový veľtrh nábytku. Pozrite sa s nami, čo priniesol.

Farba mesiaca jún 2022: baskická zelená (basque green)

Baskicko je svojrázna oblasť na severe Španielska medzi Pyrenejami a Biskajským zálivom, ktorá inšpirovala dizajnérov od Sherwina a Williamsa k tohtomesačnej farbe. Definujú ju ako blaženú, botanickú, neformálnu tmavozelenú farbu stvorenú na prinesenie pobrežnej exotickej atmosféry do akéhokoľvek interiéru.

Prepojenie baskickej zelenej so živými farbami a s jemnými textúrami je ideálnou voľbou na dosiahnutie atmosféry voňajúcej po sviežom vzduchu a čerstvej zeleni.
Moderný pobrežný štýl sa odkláňa od mušlí a námorníckych vzorov. Je oveľa prirodzenejšie inšpirovaný plážou a prímorským pobrežím, pred svetlými farbami uprednostňuje náladovejšie, ktoré sa vyskytujú v prírode – od vlniacich sa morských vĺn až po piesočné duny pokryté trávou.
Toto útočisko plné rastlín nie je fatamorgána, ale moderné púštne vibrácie vás môžu presvedčiť o opaku. Vďaka baskickej zelenej na výraznom prvku, ktorým sú v tomto prípade vchodové dvere, množstvu púštnych rastlín a doplnkov v štýle boho môžete ľahko vytvoriť vonkajší priestor, ktorý má atmosféru.
Niektoré štýly sú také ikonické, že nikdy neodídu a stále sa zlepšujú. Vintage mashup s nostalgickou výzdobou a upcyklovaným nábytkom vytvára retro majstrovské dielo, ktoré vzdáva hold minulosti so súčasným nádychom. Použite baskickú zelenú na odvážne vyfarbenie stien chodby, kde sa vaše obľúbené dekoratívne kúsky z polovice minulého storočia môžu spojiť s modernými trendmi.

(Fotky: sherwinn-williams.com)

Priestor naplnený keramikou

Keramika bola hlavnou témou tohtoročného Milánskeho veľtrhu nábytku. Ak sa chcete držať aktuálnych vysokých trendov a keramiku milujete, doba vám praje. Vybrali sme pre vás niekoľko pôsobivých interiérov, ktorých srdce tvorí originálna keramika.

Kuchyňa či výstavná galéria? Oboje v jednom. (Foto: Miran Kambič/mirankambic.com)
Jednoduchosť a čistota keramiky vystavenej na otvorených policiach nad kuchynskou linkou (Foto: Masao Nikishawa)
Špeciálny dom s vysokými stropmi a veľkou slamenou strechou nemôže vyzerať inak ani v interiéri inšpirovanom japonským štýlom (Foto: Serhii Kadulin/sergiykadulin.com)
Priestor obložený drevom má odkazovať na nedotknuté prírodné okolie domu. Z drevených políc a skríň boli odstránené dvierka, aby mohli ukázať vystavené košíky a keramiku. (Foto: Flickr/Graham Sandelski)
Galéria vo veľkej jedálni, kde jedna celá stena poslúžila ako výstavná stena pre zbierku keramiky, skla a obrazov (Foto: Tim Crocker/timcrocker.co.uk)
Zaujímavé riešenie interiéru obloženého preglejkou, kde police a nábytok boli vyrobené zo zvyškového dreva použitého na stavbu domu. Hlavnú rolu tu však hrá keramika. (Foto: Mark Watanabe)

Interiérový doplnok mesiaca: to najlepšie z Milánskeho veľtrhu nábytku

Významný nábytkársky veľtrh v Miláne sme vám už spomínali. Prinášame vám výber niekoľkých kúskov, ktoré najviac rezonovali počas výstavy.

RUT je modulárny sedací systém navrhnutý Thomasom Bernstrandom a Stefanom Borseliusom a vyrobený z kontrastných materiálov a hranatých tvarov. Nábytok sa vyznačuje hranatými modulmi a mäkkým polstrovaním s priemyselnou základňou. (Foto: blastation.com)
Kolekcia Forked Lighting, ktorú vytvoril zakladateľ a architekt spoločnosti Buster and Punch Massimo Minale, má za cieľ predviesť krásu kovu prostredníctvom viacerých techník. Vidlicové osvetlenie sa dodáva v stropných a závesných variantoch. Svietidlá majú nad tienidlom rozoklaný detail a sú vyrobené z kombinácie liateho, opracovaného a ručne točeného masívneho kovu. (Foto: busterandpunch.com)
Dizajnér Philippe Starck vytvoril pre Axor kolekciu vodovodných batérií Starck. Má minimalistický vzhľad, na ktorom sa podieľajú jednoduché ručné pumpičky. Starck založil rad kohútikov na tradičných vodných pumpách a kolekcia má varianty pre sprchy, umývadlá aj vane. (Foto: axor-design.com)

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.